Zdabořský zpravodaj: protihlukový val u obchvatu, taneční zábava nebo dění u hasičů

12.03.2019

Zpracovali jsme texty a zalomili jarní vydání Zdabořského zpravodaje. Obsahuje články o ustavení osadního výboru, novinkách u hasičů, chystané akci Ukliďme Zdaboř nebo o protihlukovém valu u obchvatu ve Zdaboři.

Jeden z publikovaných textů:

Zdabořská zábava nastavila nelítostné zrcadlo brazilským karnevalům

Druhý ročník Zdabořské zábavy se nesmazatelně zapsal do myslí všech účastníků, včetně těch, kteří si z večera pamatují jen málo, velmi málo anebo vůbec nic...

Nesmrtelné taneční kreace, před nimiž by organizátoři karnevalu v Riu de Janeiru potupně rušili svou show. Hluboké výstřihy i chtivé pohledy napříč hloubkou tanečního sálu. Hudba přesahující hranice desítek žánrů, díky níž crossover žije a nezemře. Champagne konzumovaná z dámských lodiček. To je velmi střízlivý obraz letošní Zdabořské zábavy, která se uskutečnila 2. března v nejlepším tanečním sále ve Zdaboři.

Turnikety evidující účast napočítaly kolem stovky platících a čtyř stovek neplatících návštěvníků zábavy. Další stovky zájemců se tlačily v dlouhých frontách před restaurací. Kapela Forte svým výkonem nenechala nikoho na pochybách, co se bude hrát v následujících

měsících na většině hudebních stanic. Jeden ze zdabořských sousedů se nechal unést natolik, že začal zpívat sice správnou skladbu, ale od jiné skupiny. Profesionálové z Forte se bez problémů přidali, a tak televizní divize Zdabořského zpravodaje mohla zaznamenat perfektní podání Víš od Keksu.

Podle zákulisních informací Zdabořského zpravodaje si pořadatelé nepamatují, jak se dostali do postele, ale dobře vědí, že ve čtyři ráno jim všichni tanečníci a tanečnice říkali, že se už těší na další ročník. Zábava by se nemohla uskutečnit bez podpory Středověkého hostince U Pletánků, Květinářství U Rožců, tisíců dobrovolníků a dobré vůli Městské policie Příbram, která celou neděli patrolovala ve Zdaboři a eliminovala ohniska spontánního tanečního veselí v ulicích městské části, která si nyní zaslouží označení Rio Zdaboř.

Stanislav D. Břeň